Шумоізоляция приміщення - покрокова стратегія

  • Опубликовано

Сьогодні ми відповімо на питання на якому етапі необхідно займатися шумоізоляцією вашого житла чи офісу та розглянемо покроково весь комплекс заходів для досягнення максимального ефекту.

З нашого досвіду найчастіша фраза, яку ми чуємо, коли потрапляємо до проблемного приміщення: «Де ж ви були раніше?» А все тому, що займатися цим питанням необхідно на етапі проектування приміщення або перед зведенням гіпсокартонних конструкцій.

Справа в тому, що в цьому питанні потрібен комплексний підхід, який складається з кількох етапів. І якщо щось було зроблено не за технологією, то потім переробити конструкцію буде вкрай болісно або зовсім недоцільно з фінансової точки зору.
Давайте розглянемо основні кроки, які необхідно зробити, щоб наша каркасна система відповідала фен-шую з погляду шумоізоляції:

1) При зведенні металевого каркасу міжкімнатних перегородок та облицювання вздовж периферичних стін приміщення слід використовувати віброізолюючі напрямні профілі українського виробництва Vibrofix Liner, оснащені гумовими прокладками певної форми та складу гуми. Дані прокладки є свого роду амортизаторами між анкерами, за допомогою яких профіль кріпиться до конструкційних елементів будівлі (стін, підлоги, стелі) та самим профілем. Крім того, напрямний профіль необхідно проклювати по всій довжині віброізолюючою стрічкою зі спіненого поліетилену Stalker tape. Така конструкція дозволяє повністю розв'язати напрямні профілі від конструктиву будівлі та уникнути перевипромінювання конструкційного шуму, що проходить по несучих елементах будівлі, на каркасну систему, що зводиться.
  

Поширена помилка: Часто при монтажі каркасних систем використовують звичайні напрямні профілі UD-UW, які по всій довжині проклеюють подібними віброізолюючими стрічками. Але цих заходів недостатньо, оскільки анкер, який жорстко закріплюється в стіні або перекритті, також жорстко кріпиться й до напрямного профілю, що робить анкер містком передачі конструкційного шуму на вашу конструкцію (шум від працюючого перфоратора перевипромінюватиметься на конструкцію, що зводиться). У запропонованому вище варіанті таке жорстке закріплення відсутнє за рахунок наявності гумових прокладок між анкером і профілем.

2) При зведенні каркасів облицювання вздовж периферичних стін приміщення та каркасів підвісної стелі ми рекомендуємо використовувати віброізолюючі прямі підвіси Vibrofix Protector, які також мають віброізолюючу прокладку запатентованої форми. Така конструкція підвісу також дозволить вам уникнути перевипромінювання конструкційного шуму на ваші конструкції за стандартних умов експлуатації в квартирі або офісі. Варто відзначити факт, що підвіси Vibrofix Protector є найдоступнішими віброізолюючими підвісами на ринку України, оскільки розроблені та виготовляються на території нашої країни.
Якщо ж ви будуєте спеціально підготовлене приміщення з високими звуковими навантаженнями на огороджувальні конструкції типу акустичної кімнати, студії звукозапису або домашнього кінотеатру, то ми рекомендуємо вам використовувати кріплення на основі австрійського матеріалу Sylomer, наприклад Vibrofix CD або Vibrofix PU та ін.

 

На даний момент Sylomer є найкращим у світі віброізолюючим матеріалом, а його чудові властивості наочно демонструє наступне коротеньке відео.

Поширена помилка: ми зустрічали випадки, коли робітники прокачують звичайні прямі підвіси шляхом наклеювання віброізолюючих стрічок на основі спіненого поліетилену. Як і у випадку з проклеюванням звичайних профілів дана конструкція не перешкоджатиме поширенню конструкційного шуму на вашу конструкцію.

3) В якості наповнювача каркасних конструкцій необхідно застосовувати базальтову вату Stalker basalt acoustics густиною 55 кг/м3, яка спеціально створювалася для ефективного звукопоглинання та має низку істотних відмінностей від стандартних мінеральних ват, що застосовуються для теплоізоляції. На відміну від аналогів на ринках України та Європи дана вата має найкращі показники звукоізоляції в гіпсокартонних конструкціях, підтверджених численними акустичними випробуваннями як у спеціальних акустичних лабораторіях, так і безпосередньо на об'єктах.
Оскільки мінеральна вата Stalker basalt acoustics виробляється в Україні з високоякісного місцевого базальту, то й ціна на неї також українська та прийнятна, а проблеми з наявністю та постачанням відсутні за визначенням.

Нижче ви можете подивитись документальний ролик про те, як саме ми проводили акустичні випробування вати Stalker basalt acoustics в лабораторіях НДІ будівельних конструкцій міста Києва.


4) Стіни та стелю ми будувати вже вміємо, залишилося розібратися із підлогою. Ми рекомендуємо до використання конструкцію плаваючої підлоги на основі базальтової вати Stalker basalt acoustics floor, яка має товщину 20 мм, густину 135 кг/м3 та має відмінні вібро- та звукопоглинаючі властивості. Таким чином, підлога на її основі гаситиме як конструкційний шум (ви зможете рухати шафи по квартирі хоч цілодобово та не створювати нікому дискомфорт, а сусід знизу навіть якщо захоче помститися перфоратором, то ви навряд чи зможете почути його помсту), так і повітряний шум (не важливо ви чи ваші сусіди вирішите перевірити барабани на міцність або подивитися бойовик зі спецефектами на максимальній гучності – у другої сторони все одно буде можливість почитати свіжий бестселер або розслабитись під спокійну музику).

Конструкція плаваючої підлоги збирається так:
- На плиту перекриття в один шар укладається мінеральна вата Stalker basalt acoustics floor
- З цієї ж вати або з віброізолюючої стрічки Stalker tape робиться вертикальний бортик по всьому периметру стяжки, щоб розв'язати її від вертикальних конструкційних елементів. Бортик робиться на пару сантиметрів вище за рівень стяжки. Таким чином, у вас вийшла своєрідна м'яка ванна під вашу стяжку, яка ніяк жорстко не закріплюється з несучими конструкціями вашого приміщення.
- Робимо гідроізоляцію на основі:
а) 60-100 мкм поліетилену;
б) фольгованого поліетилену у разі конструкції теплої підлоги.
Гідроізоляція дуже важлива, оскільки при випадковому протіканні рідкої стяжки через вату утворюються бетонні стовпчики, які зведуть усі наші старання до нуля.
- Армуємо стяжку:
а) Укладаємо армуючу сітку з кроком комірки 50х50 мм та діаметром дроту 4-5 мм. При цьому армуюча сітка повинна розташовуватися на 5-10 мм нижче за середину рівня стяжки. Сітку слід укладати з перехлестом 50 мм і в місцях перехльостування обв'язувати пластиковим джгутом або шпагатом.
б) У разі конструкції теплої підлоги з рідким теплоносієм спочатку укладаємо сітку з кроком комірки 50х50 мм та діаметром дроту 2 мм на гідроізоляцію, перехлест 50 мм. Поверх цієї сітки укладаємо труби теплої підлоги, які обв'язуємо пластиковими джгутами навколо покладеної раніше сітки. Поверх труб теплої підлоги укладаємо армуючу сітку з кроком з кроком комірки 50х50 мм і діаметром дроту 4-5 мм, перехлест 50 мм.
- Заливаємо бетонну стяжку завтовшки щонайменше 50 мм, а за можливості краще 70-90 мм.
Таким чином, ми отримали багатошаровий пиріг стяжки, який не пов'язаний із конструктивом будівлі та тисне на вату рівномірним розподіленим навантаженням. За такої конструкції стяжки вата під її тиском дає усадку не більше 1-1,5 мм, залишаючи більше 90% робочої товщини.
Щоб зрозуміти, як сильно впливає підлогова мінеральна вата Stalker basalt acoustics floor на шумоізоляцію підлоги і чи варто змінювати стяжку, якщо при покупці нерухомості якась стяжка вже була, на одному з об'єктів було записано 2 аудіо-файли, що наочно демонструють різницю до і після її використання:
- Генератор шуму (стандартизована топальна машина) встановлена безпосередньо на плиту перекриття товщиною 160 мм. Поверхом нижче знаходилося записувальне обладнання, яке записало таке: https://stalker.com.ua/…/i…/shumoizolyaciya/impact_noise.wav
- Цей же генератор шуму встановлений на конструкцію плаваючої підлоги на основі кам'яної вати Stalker basalt acoustics floor товщиною 20 мм: https://stalker.com.ua/…/impact_noise_acousticwool_floor.wav

Як бачите, не так вже й складно розібратися в тому, які заходи та коли потрібно провести, щоб ваша квартира чи офіс стали вашою фортецею з погляду акустичного комфорту.
Враховуючи, що на етапі проектування в залежності від задач інвестиції в шумоізоляцію дадуть подорожчання ремонтних робіт на суму від 30 до 60 доларів США на квадратному метрі, то це не можна порівняти з вартістю квадратного метра придбаної вами нерухомості. Працювати ж шумоізоляція буде протягом усього терміну експлуатації приміщення, чим збереже ваші нервові клітини та буде серйозною конкурентною перевагою при подальших операціях з нерухомістю.

Команда Stalker буде рада допомогти вам досягти оптимальних результатів акустичного комфорту та заощадити ваш час та інвестиції.

Тиша врятує світ :)

Другие новости

Карти шумів - зручний інструмент
Карти шумів - зручний інструмент

При проектуванні об’єктів архітектури різного призначення варто враховувати шум навколишнього середовища. Для цієї мети розробляються карти шумів, які в зручному вигляді показують, як...

Читати
Акустична мінеральна вата Stalker basalt acoustics: що воно таке та звідки взялось
Акустична мінеральна вата Stalker basalt acoustics: що воно таке та звідки взялось

Насамперед скажемо, що ця вата виробляється з базальту – гірської породи вулканічного походження, з якої складається магма нашої планети. Це екологічно чистий натуральний природний матеріал...

Читати
Шумоізоляція або теплоізоляція
Шумоізоляція або теплоізоляція

Сьогодні ми розберемося з вами, чим відрізняється звукоізоляція від теплоізоляції та чи працюють у звукоізоляційних конструкціях матеріали, розроблені для теплоізоляції. Задача теплоізоляційних...

Читати
Тест вати floor на міцність
Тест вати floor на міцність

Продовжуючи нашу попередню статтю про плаваючі підлоги хочемо розповісти про цікавий живий кейс. На один об'єкт у конструкцію плаваючої підлоги архітектором у проект була закладена...

Читати
Секрети плавачої підлоги
Секрети плавачої підлоги

Коли питання стоїть у шумоізоляції приміщення, то найчастіше увага звертається на стіни та стелі, тоді як підлога випадає з уваги. Хоча підлога, насправді, є жорстким середовищем, в якому чудово...

Читати
Акустичні тести в офисі Stalker
Акустичні тести в офисі Stalker

Сьогодні у відеоролику ми розглянемо живий кейс та біль усіх власників квартир у новобудовах на прикладі експерта дизайну Вікторії Дронової, яка стала заручницею поганої шумоізоляції у придбаній після...

Читати
Газобетон vs гипсокартон
Газобетон vs гипсокартон

В современном строительстве многоквартирных домов в качестве межквартирных перегородок часто используются перегородки из газобетона. Само слово «газобетон» с точки зрения лингвистики...

Читати
Каменная вата или стекловата?
Каменная вата или стекловата?

Сегодня мы разберемся, чем отличаются различные минеральные ваты. В частности, мы рассмотрим отличия между каменной ватой и стекловатой. Начнем с того, что технология производства стекловаты была...

Читати