Компанія Stalker виконує роботи з розробки розділу проектування «Захист від шуму» будівель та споруд, а також проводить роботи з корекції акустики, звуко- та віброізоляції житлових та громадських будівель, технічних приміщень з шумним інженерним та технологічним обладнанням, зниження загального рівня шуму на промислових підприємствах , у житлових комплексах та громадських місцях. Свої рішення ми ґрунтуємо на законах фізики, здоровому глузді та багаторічному досвіді європейських лідерів сухого будівництва – компаній Knauf, Rockfon, Essve, Hilti, FFsystems та ін.

Під шумом ми розуміємо невпорядковані звукові коливання різної фізичної природи. Шум викликає дратівливість, ускладнює концентрацію, знижує чутність та розбірливість мови, підвищує рівень втоми, що призводить до підвищенню артеріального тиску та ризику інфарктів, що в кінцевому рахунку призводить до зниження тривалості життя людини. Шум - це завжди негативний фактор не залежно від природи його походження.
В той же час слово "звук" не несе в собі негативного аспекту, оскільки звуки бувають і доволі приємні якто звуки музики або співу птахів.
Тому при виборі терміну ми оперуємо словом "шумоізоляція", оскільки нашою місією є боротьба лише з негативними факторами шуму задля покращення акустичного комфорту наших клієнтів та замовників.

У сучасному розумінні шумоізоляція приміщень – це комплекс заходів для зниження або зведення до «нуля» шуму, що проникає ззовні до приміщення. Це завдання актуальне і популярне у цивільному будівництві, коли в будинку чи квартирі потрібно реалізувати проект захисту від шуму, що регламентується відповідними нормами. У промисловому ж будівництві частіше навпаки, потрібно зробити зниження рівня шуму з приміщення назовні, наприклад, в:

 • боулінгу;
 • кінотеатрі;
 • нічному клубі;
 • звукозаписній студії;
 • спортивному залі;
 • генераторній або турбинному залі та ін.

схема шумоизоляции помещения

Причини шуму можуть бути ударного (механічного) або повітряного (акустичного) характеру. Для отримання максимальної ефективності з огляду на різне середовище походження шуму до вирішення задачі потрібно підходити комплексно задля отримання схеми "приміщення у приміщенні". Для цього потрібно виконати 3 види робіт:

 • шумоізоляцію підлоги
 • шумоізоляцію стін
 • шумоізоляцію стелі

Шумоізоляція квартири

Якщо вам необхідно виконати шумоізоляцію квартири, перш за все зверніться до нас задля отримання професійної консультації у нашого фахівця. Зробити це можна за любим з номерів телефонів на нашому сайті.
В наших офісах ви можете особисто ознайомитися з технологіями і матеріалами, які застосовуються для забезпечення вашого акустичного комфорту. Ми підтримуємо постійний складський запас всіх необхідних для шумоізоляції матеріалів і зможемо виконати оперативну їх поставку вам на об'єкт.

Відповідно до Державних будівничих норм звукоізоляція повітряного шуму Rw огороджувальних конструкцій квартири (підлоги, стін та стелі) повинна становити 52 дБ. І якщо монолітні плити перекриття товщиною від 200 мм із цим завданням справляються, то зі стінами багатоквартирних будинків найчастіше виникають проблеми.
Нижче наводимо коефіцієнти звукоізоляції повітряного шуму стін різних конструкцій, які ми отримали шляхом натурних випробувань на різних об'єктах з урахуванням непрямої передачі звуку за суміжними елементами конструкції, R'w (чим вище коефіцієнт, тим краще):
- стіна з керамоблоків "Porotherm" товщиною 380 мм, оштукатурена з обох боків шаром штукатурки 10 мм - 45 дБ
- стіна з газобетонних блоків товщиною 200 мм, оштукатурена з обох сторін шаром штукатурки 10 мм - 45 дБ
- стіна з газобетонних блоків товщиною 250 мм, оштукатурена з обох боків шаром штукатурки 10 мм - 47 дБ
- стіна з керамоблоків 2NF товщиною 250 мм, оштукатурена з обох сторін шаром штукатурки 10 мм - 50 дБ
- стіна з двох рядів керамзито-бетонних блоків товщиною 115 мм, встановлених на відстані 20 мм один від одного із заповненням порожнини акустичною мінеральною ватою Stalker basalt acoustics floor - 52 дБ
- стіна з двох рядів повнотілої червоної цегли товщиною 120 мм, встановлених на відстані 60 мм один від одного - 52 дБ
- стіна з повнотілої червоної цегли товщиною 250 мм - 52-54 дБ
- стіна з монолітного бетону товщинойю 250 мм – 54-56 дБ
Як бачимо з прикладів, досягти нормативних вимог звукоізоляції повітряного шуму для комфортного проживання досить непросто. Тому задача шумоізоляції квартири при її купівлі актуальна у більшості випадків.

Варто звертати увагу також на той факт, що в сучасних багатоквартирних будинках, виконаних за монолітно-каркасною технологією, всі міжквартирні стіни не є несучими. Тому місця примикання блокових міжквартирних перегородок до верхньої плити перекриття виконуються через легкі та пружні матеріали (мінеральні вати, спінені полімери), які мають істотно меншу звукоізоляцію повітряного шуму, ніж сама стіна з блокових матеріалів. Відповідно, звукоізоляція всієї стіни буде зведена до звукоізоляції пружної прокладки між стіною та верхньою плитою перекриття, а що може становити лише 30-35 дБ.

Крім звукоізоляції повітряного шуму варто не забувати і звукоізоляцію ударного шуму Lw, при забезпеченні якої ви зможете перебувати в тиші, у той час як ваш сусід зверху вирішить порушувати меблі або впустити на підлогу щось тверде. Відповідно до норм ДБН звукоізоляція ударного шуму міжквартирних перекриттів має бути не менше 55 дБ. Логіка вимірювання коефіцієнта звукоізоляції ударного шуму протилежна повітряному шуму, тому чим вище коефіцієнт ударного шуму конструкції, тим гірше. Наприклад скажемо, що стандартна пустотна плита перекриття має звукоізоляцією ударного шуму Lw=80 дБ, а монолітна плита перекриття - Lw=75 дБ. Тому досягнення нормативних показників звукоізоляції ударного шуму для комфортного проживання в квартирі неможливе без застосування конструкції плаваючої підлоги, конструкція якої описана нижче.

Шумоізоляція підлоги

Реалізувати шумоізоляцію підлоги можна за допомогою конструкції плаваючої підлоги, коли між стяжкою та поверховим перекриттям розташовується пружний ізоляційний матеріал, що поглинає звук. При цьому ізоляційний матеріал повинен бути не тільки знизу, але і збоку, перешкоджаючи стиканню стяжки підлоги зі стінами. Залежно від несучої здатності міжповерхового перекриття плаваюча підлога може бути:

 • на плитах (стяжка), для чого застосовується спеціально розроблена нами для таких випадків акустична мінеральна вата Stalker basalt acoustics floor
 • на лагах (дерево), для чого застосовується спеціально розроблені віброізоляційні кріплення Vibrofix на основі матеріалу Sylomer із заповненням порожнеч акустичною мінеральною ватою Stalker basalt acoustics.

Шумоізоляція стін

Шумоізоляція стін є найпоширенішим видом послуг, який замовляють нашій компанії. Саме стіни більше за інших потребують шумоізоляції, оскільки найчастіше виконуються з матеріалів, що добре пропускають звуки: керамоблока, піно- та газобетону, пазогребневих гіпсових плит та ін. Особливо це актуально для монолітно-каркасного будівництва. Для підвищення шумоізоляції стін застосовують каркасну гіпсокартонну перегородку або облицювання з використанням запатентованих звуко- і віброізоляційних матеріалів і кріплень власної розробки та виробництва.

Шумоізоляція стелі

Друга за популярністю послуга – шумоізоляція стелі. За статистикою, скарги на шум від сусідів згори становить близько 70% усіх побутових конфліктів. Якщо вам дорогі нерви, то питання можна вирішити шляхом монтажу конструкції звукоізоляційної підвісної стелі, яка знизить рівень шуму до мінімального. При цьому практично повна шумоізоляція стелі в квартирі буде можлива лише при монтажі сусідом зверху конструкції плаваючої підлоги, яка перешкоджає проникненню шуму з іншого боку перекриття, що реалізується дуже рідко.

Ціни на шумоізоляцию приміщень (квартир)

Оскільки це комплекс мер, то загальний бюджет залежить від різних параметров, таких як:

 • етап будівництва, на якому потрібно виконати шумоізоляцію приміщення
 • робочої площини
 • вісоти приміщення
 • необхідної величини шумоізоляції
 • кількості та гучності джерел шуму та ін.

Остаточна ціна шумоізоляції квартири залежить від того, які роботи будуть проводитися і чи буде проводитися шумоізоляція всіх огороджувальних конструкцій.
Якщо говорити про середньостатистичне житло, то вартість могтажних робіт та всіх матеріалів, необхідних для реалізації повноцінного проекту "приміщення в приміщенні" з повною розв'язкою огороджувальних конструкцій квартири від конструкційних елементів будівлі, складе в середньому близько 40-50 Євро за м2 робочої площини.
Якщо мати на увазі, що такі складові, як загальобудівельні матеріали (профіль, гипсокартон, метизи) та роботи з монтажу каркасних конструкцій присутні в любому випадку, то здорожчання на доведення звичайних каркасних конструкцій до звукоізоляційних становить лише близько 25-30%, що є цілком доступним задля досягнення принципово іншого класу акустичного комфорту вашої оселі.

Крім цього, мы віконужмо низку підготовчих робіт:

 • консалтінг з шумоізоляції
 • натурні вимірювання шуму та пошук його джерел
 • розробка комплексних проектів різного супеню складності з шумоізоляції приміщень, будівель, житлових та промислових комплексів, побудова карт шумів до них

обесшумливание стен квартиры

Джерелами проникнення шуму в квартиру можуть бути:

 • розетки
 • стояки водопостачання (опалення)
 • електричні коробки
 • системи вентиляції
 • стики панелей та перекриттів
 • віконні та дверні отвори

Різні технічні та інші отвори, розташовані в різних місцях і площинах, вимагають індивідуального підходу та відповідного набіру матеріалів.

Матеріали для шумоізоляції

Всі матеріали, що використовуються нами для шумоізоляції приміщень, пройшли акустичні випробування та сертифікацію. Вони мають високі показники шумо- та віброізоляції, що дозволяють створити комфортну атмосферу тиші в приміщенні. Ми використовуємо:

Експерименти та тести наших матеріалів дивіться на нашому каналі в Youtube.

схема шумоизоляции различных элементов конструкций

Таблиця рівнів шумів

Уровень шума, дБ Восприятие Источник
0 Повна тиша Космос
5 Майже не чути Навколозена орбіта
10 Майже не чути Тиша в горах, спокійне дихання
15 Ледь чути Ліс, шелест листя
20 Ледь чути Шепіт на відстані 1 м
25 Тихо Комар
30 Тихо Морський прибій, годинник
35 Достатньо чути Пришлушена розмова
40 Достатньо чути Бібліотека
45 Достатньо чути Звичайна розмова, кондіціонер
50 Чітко чути Холодильник, друкарська машинка, дощ
55 Чітко чути Розмова кількох людей одночасно, легковий автомобіль
60 Відносно шумно Робота офісної техніки, ринок
65 Шумно Голосна розмова на відстані більш 1 м
70 Шумно Голосна розмова на відстані до 1 м, людний ресторан
75 Достатньо шумно Сміх, крик, піаніно
80 Дуже шумно Крик, потужний пилосос, Harley Davidson на холостому ходу
85 Дуже шумно Голосний крик, спортивний мотоцикл на всіх парах, фен
90 Дуже шумно Голосний хоровий спів, вантажний залізничний вагон на відстані 7 м
95 Дуже шумно Вагон метро всередині, звук перфоратора, інтенсивний дорожній рух
100 Вкрай шумно Оркестр, бензопила, вагон метро на відстані 1 м, автомобільна сирена
105 Вкрай шумно Турбогвинтовий літак на холостому ходу
110 Вкрай шумно Гелікоптер, BMW M-series без глушника
115 Вкрай шумно Гуркіт грому, спецефекти в кінотеатрі
120 Нестерпно шумно Відбійний молоток, рок концерт, автомобільний клаксон
125 Нестерпно шумно Болід Формули-1
130 Больовий поріг Турбогвинтовий літак на зльоті
135 Контузія Хлопок надувної кулі
140 Контузія Реактивний літак на зльоті, ручна граната
145 Контузія Феєрверк, зліт ракети
150 Контузія, травма Постріл з рушниці поблизу дула
155 Контузія, травма Постріл артилерійської гармати
160 Шок, травма Ударна хвиля від надзвукового літака
194 Втрата слуху Поріг переходу звукової хвилі у вибухову
Рівень шуму вище 160 дБ чреватий розривом барабанних перетинок і легень, понад 200 дБ - летальним кінцем (шумова зброя)

Новости

Карти шумів - зручний інструмент
Карти шумів - зручний інструмент

При проектуванні об’єктів архітектури різного призначення варто враховувати шум навколишнього середовища. Для цієї мети розробляються карти шумів, які в зручному вигляді показують, як...

Читати
Акустична мінеральна вата Stalker basalt acoustics: що воно таке та звідки взялось
Акустична мінеральна вата Stalker basalt acoustics: що воно таке та звідки взялось

Насамперед скажемо, що ця вата виробляється з базальту – гірської породи вулканічного походження, з якої складається магма нашої планети. Це екологічно чистий натуральний природний матеріал...

Читати
Шумоізоляція або теплоізоляція
Шумоізоляція або теплоізоляція

Сьогодні ми розберемося з вами, чим відрізняється звукоізоляція від теплоізоляції та чи працюють у звукоізоляційних конструкціях матеріали, розроблені для теплоізоляції. Задача теплоізоляційних...

Читати
Тест вати floor на міцність
Тест вати floor на міцність

Продовжуючи нашу попередню статтю про плаваючі підлоги хочемо розповісти про цікавий живий кейс. На один об'єкт у конструкцію плаваючої підлоги архітектором у проект була закладена...

Читати
Секрети плавачої підлоги
Секрети плавачої підлоги

Коли питання стоїть у шумоізоляції приміщення, то найчастіше увага звертається на стіни та стелі, тоді як підлога випадає з уваги. Хоча підлога, насправді, є жорстким середовищем, в якому чудово...

Читати
Акустичні тести в офисі Stalker
Акустичні тести в офисі Stalker

Сьогодні у відеоролику ми розглянемо живий кейс та біль усіх власників квартир у новобудовах на прикладі експерта дизайну Вікторії Дронової, яка стала заручницею поганої шумоізоляції у придбаній після...

Читати
Газобетон vs гипсокартон
Газобетон vs гипсокартон

В современном строительстве многоквартирных домов в качестве межквартирных перегородок часто используются перегородки из газобетона. Само слово «газобетон» с точки зрения лингвистики...

Читати
Каменная вата или стекловата?
Каменная вата или стекловата?

Сегодня мы разберемся, чем отличаются различные минеральные ваты. В частности, мы рассмотрим отличия между каменной ватой и стекловатой. Начнем с того, что технология производства стекловаты была...

Читати

Наши партнёры

Светлые головы

Светлые головы

В своих альбомах чертежей они закладывают эффективные узлы и решения для шумоизоляции и акустики проектируемых ими зданий и помещений

Список партнёров