Тест вати floor на міцність

  • Опубликовано

Продовжуючи нашу попередню статтю про плаваючі підлоги хочемо розповісти про цікавий живий кейс.
На один об'єкт у конструкцію плаваючої підлоги архітектором у проект була закладена акустична вата Stalker basalt acoustics floor, спеціально для цього призначена. Дзвонить підрядник з виконання робіт з монтажу плаваючої підлоги та каже: “Вата у вас густиною всього 135 кг/м3 - м'якувата. Нам би щось по-міцніше, бо під стяжкою продавиться, ефекту буде мало й працювати з нею буде не зручно”.
Ми відразу домовляємося про зустріч на об'єкті з метою відповісти на всі запитання.

Об'єкт представляє собою 2-поверхову будівлю на основі металевого каркаса, де на другому ярусі змонтовано перекриття з монолітного бетону товщиною 80 мм.
Зустрічаємося з підрядником, відкриваємо при ньому Вікіпедію та читаємо: об'ємна густина сталі 7800 кг/м3 та об'ємна густина свинцю 11300 кг/м3. Далі діалог:
Stalker: Згідно з вашою логікою ця будівля повинна була бути побудована зі свинцю, а не зі сталі, оскільки у неї густина вища.
Підрядник: Ееее… Ну так свинець же м'який, хто ж із нього будуватиме?
Stalker: Але густина то вища?
Підрядник: Вище, але це не є визначальним фактором у виборі матеріалу для будівництва.
Stalker: Абсолютно з вами згоден. І якщо стійкість конструкції безпосередньо залежить від жорсткості матеріалу, з якого вона виготовлена, то у мінеральних ват є такий критерій, як міцність на стиск при 10% деформації. Він показує, яке зусилля потрібно докласти, щоб вата зім'ялася на 10%.
У присутності підрядника відкриваємо наш сайт на сторінці Stalker basalt acoustics floor і бачимо в таблиці, що цей показник у нашої вати дорівнює 43 КПа. Говорячи зрозумілою мовою, щоб вата Stalker basalt acoustics floor зім'ялася до товщини 18 мм, на неї потрібно натиснути з зусиллям 4,3 тонни на м2.
Для порівняння відкриваємо кілька офіційних сайтів конкурентної продукції, яку називає сам підрядник, але інформація про цей показник на них відсутня. І лише у польського виробника ми виявили, що при густині їхньої кам'яної вати в 140 кг/м3 міцність на стиск при 10% деформації становить 30 кПа. Тобто, при більшій густині матеріалу цей показник на 30% нижче, ніж у вати Stalker basalt acoustics floor.
Після цих аргументів у підрядника вже не було питань щодо якості нашого матеріалу, але ми вирішили провести фінальний експеримент прямо на будівельному майданчику. Як то кажуть, цифри цифрами, а побачити на власні очі набагато переконливіше.

Для експерименту ми використали домашні ваги, на яких зважили керамоблок. Його маса становила 3,24 кг.
Рулеткою ми виміряли ширину керамоблоку, яка з урахуванням невеликого скруглення склала 11,5 см. Оскільки довжина зразка вати Stalker basalt acoustics floor була коротшою за довжину керамоблоку, то ми заміряли довжину зразка вати, яка склала приблизно 20 см. Всього площа плями контакту склала 11,5 х 20 = 230 см2.
Для імітації реальних умов, де вата укладається на рівну поверхню плити перекриття, під зразок ми поклали рівну дерев'яну дощечку.
Далі ми стали навантажувати зразок вати керамоблоками, укладаючи їх один на інший та паралельно заміряючи рулеткою рівень просідання вати. Крок за кроком ми дійшли до 10 керамоблоків, при цьому вата продовжувала утримувати початкову товщину 20 мм, про що свідчать наші фото. Подальше нарощування висоти нашої вежі було ускладнене нестійкістю конструкції за рахунок не ідеальної геометрії керамоблоків, та й підрядник уже побачив усе, що хотів. Тому ми вирішили зупинитися й підрахувати, яке зусилля на зразок вати ми створили.
Отже, загальне зусилля 10 керамоблоків становить 32,4 кг на 230 см2, тобто приблизно 140 грамів на 1 см2. Як ми пам'ятаємо, 1 м2 дорівнює 10 000 см2. Таким чином, ми створили зусилля на зразок вати в 1,4 тонни на м2, і при цьому він на це ніяк не відреагував зміною своєї геометрії. Звичайна цементно-піщана стяжка загалом має масу 120-150 кг на м2, тобто ми навантажили наш зразок у 10 разів вище за стандартні умови експлуатації. А для того, щоб все ж таки продавити нашу вату на 2 мм (10% від її початкової товщини), нам знадобилася б вежа з 30 керамоблоків загальною висотою в 2,55 метра! Усім спостерігачам експерименту стало зрозуміло, що запасу міцності вати Stalker basalt acoustics floor з лишком вистачить не лише для стандартних умов експлуатації.

Підсумком нашої зустрічі з підрядником було повне усунення його сумнівів щодо якості нашої продукції та підписання контракту на постачання матеріалів для конструкції плаваючих підлог.

Замірювання товщини вати Stalker basalt acoustics floor перед тестом на міцність

Замірювання довжини взірця вати

Замирювання ширини керамоблоку

Визначення ваги керамоблоку

Навантажуємо вату першим керамоблоком

Вклали другий керамоблок зверху першого

Продовжуємо нарощувати поверховість нашої вежі

Вежа з 10 керамоблоків

Замірювання товщины вати Stalker basalt acoustics floor під навантаженням

Вата все ще під навантаженням, взятий більш зручний ракурс для відображення результату - ніяких змін у товщині вати немає

Вежу разібрано, на ваті лишились уламки керамоблоків. Взірець зберіг свою вихідну форму й навіть ніде не підмявся.

Другие новости

Акустична мінеральна вата Stalker basalt acoustics: що воно таке та звідки взялось
Акустична мінеральна вата Stalker basalt acoustics: що воно таке та звідки взялось

Насамперед скажемо, що ця вата виробляється з базальту – гірської породи вулканічного походження, з якої складається магма нашої планети. Це екологічно чистий натуральний природний матеріал...

Читати
Шумоізоляція або теплоізоляція
Шумоізоляція або теплоізоляція

Сьогодні ми розберемося з вами, чим відрізняється звукоізоляція від теплоізоляції та чи працюють у звукоізоляційних конструкціях матеріали, розроблені для теплоізоляції. Задача теплоізоляційних...

Читати
Секреты плавающего пола
Секреты плавающего пола

Когда вопрос стоит в шумоизоляции помещения, то чаще всего внимание обращается на стены и потолки, в то время как пол выпадает из виду. Хотя пол, на самом деле, представляет из себя жесткую среду, в...

Читати
Акустические тесты в офисе Stalker
Акустические тесты в офисе Stalker

Сегодня в видеоролике мы рассмотрим живой кейс и боль всех владельцев квартир в новостроях на примере эксперта дизайна Виктории Дроновой, которая стала заложницей плохой шумоизоляции в приобретенной...

Читати
Шумоизоляция помещения - пошаговая стратегия
Шумоизоляция помещения - пошаговая стратегия

Сегодня мы ответим на вопрос на каком этапе необходимо заниматься шумоизоляцией вашего жилища или офиса и рассмотрим пошагово весь комплекс мер для достижения максимального эффекта. Из нашего опыта...

Читати
Газобетон vs гипсокартон
Газобетон vs гипсокартон

В современном строительстве многоквартирных домов в качестве межквартирных перегородок часто используются перегородки из газобетона. Само слово «газобетон» с точки зрения лингвистики...

Читати
Каменная вата или стекловата?
Каменная вата или стекловата?

Сегодня мы разберемся, чем отличаются различные минеральные ваты. В частности, мы рассмотрим отличия между каменной ватой и стекловатой. Начнем с того, что технология производства стекловаты была...

Читати