Шумоізоляція або теплоізоляція

  • Опубликовано

Сьогодні ми розберемося з вами, чим відрізняється звукоізоляція від теплоізоляції та чи працюють у звукоізоляційних конструкціях матеріали, розроблені для теплоізоляції.

Задача теплоізоляційних матеріалів полягає в мінімізації теплового обміну між приміщенням, що утеплюється, і навколишнім середовищем. Для цього підбираються такі матеріали, які можуть ефективно утримувати у собі повітря, оскільки повітря погано проводить тепло (тому пуховики з гусячим пухом усередині такі незамінні взимку).
Ці матеріали відрізняються низькою густиною. В якості прикладів подібних матеріалів можемо навести різні полімери (пінополістирол, спінений поліетилен) з об'ємною масою від 10 до 100 кг/м3, пористі бетони (газобетон, газосилікат, пінобетон) з об'ємною масою до 500 кг/м3, різні термозахисні піни. Такі матеріали мають погану теплопровідність, але з точки зору звукоізоляції, зазвичай, мають ефект барабана за рахунок своєї структури та твердості. Також для утеплення використовують мінеральні вати з об'ємною вагою від 15 до 150 кг/м3. Найчастіше це матеріали на основі скловолокна густиною 15-30 кг/м3, оскільки з функцією утеплення вони справляються гідно та відрізняються своєю дешевизною.

Для облаштування звукоізоляції повітряного шуму можна діяти двома способами:
1) Нарощувати масу конструкції.
Кожне подвоєння маси дасть нам подвійний приріст звукоізоляції повітряного шуму або +6 дБ. Цей метод ефективний з важкими повнотілими конструкціями та не ефективний з легкими конструкціями, оскільки тягне за себою великі втрати по товщині конструкції. Наприклад, щоб привести перегородку з газобетону марки D-500 або з керамоблоку 1NF до сучасних норм звукоізоляції для міжквартирних перегородок у 52 дБ, її товщина повинна становити 800 мм, що не зможе собі дозволити жоден забудовник.
2) Використовувати принцип «маса-пружина-маса».
Це більш сучасний та технологічний підхід. У складі таких конструкцій необхідно застосовувати спеціальні звукопоглинаючі матеріали, які здатні гасити звукову енергію, що проходить через їхню структуру. Структура таких матеріалів повинна включати велику кількість переплетених між собою волокон зазвичай на основі скла, базальту або поліефіру. Вибираючи звукопоглинаючі матеріали слід звернути особливу увагу на їх склад та властивості:
- зручність для монтажних робіт
- оптимальна густина із необхідними показниками внутрішнього тертя
- пожежобезпека та екологічна чистота
- ціна

Матеріали на основі поліефірних волокон найекологічніші з зазначених, але дорогі та мають низьку вогнестійкість.
Матеріали на основі скловолокна найдешевші з перерахованих, але мають низьку густину, що погано позначається на коефіцієнті звукопоглинання. Крім цього, такі матеріали мають властивість з часом осідати під власною вагою. Тому їх застосування в звукоізолюючих конструкціях не є доцільним. Варто ще відзначити, що скловолокно також має низьку вогнестійкість, а для роботи з матеріалами на їх основі необхідно дотримуватися заходів безпеки, оскільки волокна скла ламкі та утворюють канцерогенний пил, який при потраплянні в організм не виводиться роками. Крім цього, матеріали на основі скловолокна зазвичай не є гідрофобними та можуть намокати, що з часом призводить до їх гниття.

Найоптимальнішим поєднанням перерахованих вище властивостей мають тільки матеріали на основі базальтових волокон, тому їх найефективніше використовувати як наповнювач в звукоізоляцоїнних системах. Вони не набагато дорожчі матеріалів на основі скловолокна, мають більшу густину та істотно вищий коефіцієнт звукопоглинання, мають високу вогнестійкість і екологічність. Кам'яне волокно значно менш ламке, ніж скловолокно, тому працювати з кам'яною ватою простіше, ніж зі скляною.
При використанні цього принципу на металевому 50 мм каркасі можна звести міжквартирну перегородку загальною товщиною всього 100 мм, яка втричі перевищуватиме сучасні норми звукоізоляції для міжквартирних перегородок і матиме ряд інших переваг, включаючи знижену вагу, високу вогнестійкість і протизламні якості, про що ми раніше знімали ролик: 

З усіх доступних на ринку Європи кам'яних ватів лише одна спочатку проектувалась не як утеплювач, а як матеріал з підвищеними акустичними властивостями – це вата українського виробництва Stalker basalt acoustics. Для отримання максимального коефіцієнта звукопоглинання протягом року багаторазово змінювалися рецептура та укладання волокон вати, було зроблено десятки акустичних тестів з метою підбору максимального коефіцієнта звукопоглинання. Досвідченим шляхом було встановлено, що в конструкціях каркасних перегородок оптимальна густина матеріалу повинна перебувати в межах 45-60 кг/м3. При такій щільності матеріал має максимально ефективний коефіцієнт звукопоглинання і в той же час залишається досить м'яким, щоб не передавати ударні імпульси через конструкцію перегородки.

Підіб'ємо підсумок: робити тепло зовсім не те саме, що робити тихо. Тому вирішувати поставлені завдання необхідно матеріалами, спеціально для цього призначеними.
Ми зі свого боку завжди готові забезпечити вас найякіснішими та найефективнішими матеріалами з наших складів у Дніпрі та Києві, щоб вашим клієнтам було не тільки тепло, а й тихо.

Другие новости

Акустична мінеральна вата Stalker basalt acoustics: що воно таке та звідки взялось
Акустична мінеральна вата Stalker basalt acoustics: що воно таке та звідки взялось

Насамперед скажемо, що ця вата виробляється з базальту – гірської породи вулканічного походження, з якої складається магма нашої планети. Це екологічно чистий натуральний природний матеріал...

Читати
Тест вати floor на міцність
Тест вати floor на міцність

Продовжуючи нашу попередню статтю про плаваючі підлоги хочемо розповісти про цікавий живий кейс. На один об'єкт у конструкцію плаваючої підлоги архітектором у проект була закладена...

Читати
Секреты плавающего пола
Секреты плавающего пола

Когда вопрос стоит в шумоизоляции помещения, то чаще всего внимание обращается на стены и потолки, в то время как пол выпадает из виду. Хотя пол, на самом деле, представляет из себя жесткую среду, в...

Читати
Акустические тесты в офисе Stalker
Акустические тесты в офисе Stalker

Сегодня в видеоролике мы рассмотрим живой кейс и боль всех владельцев квартир в новостроях на примере эксперта дизайна Виктории Дроновой, которая стала заложницей плохой шумоизоляции в приобретенной...

Читати
Шумоизоляция помещения - пошаговая стратегия
Шумоизоляция помещения - пошаговая стратегия

Сегодня мы ответим на вопрос на каком этапе необходимо заниматься шумоизоляцией вашего жилища или офиса и рассмотрим пошагово весь комплекс мер для достижения максимального эффекта. Из нашего опыта...

Читати
Газобетон vs гипсокартон
Газобетон vs гипсокартон

В современном строительстве многоквартирных домов в качестве межквартирных перегородок часто используются перегородки из газобетона. Само слово «газобетон» с точки зрения лингвистики...

Читати
Каменная вата или стекловата?
Каменная вата или стекловата?

Сегодня мы разберемся, чем отличаются различные минеральные ваты. В частности, мы рассмотрим отличия между каменной ватой и стекловатой. Начнем с того, что технология производства стекловаты была...

Читати