
Акустичні тести в офисі Stalker
Сьогодні у відеоролику ми розглянемо живий кейс та біль усіх власників квартир у новобудовах на прикладі експерта дизайну Вікторії Дронової, яка стала заручницею поганої шумоізоляції у придбаній після забудовника квартирі.
Дане відео також покликане розвіяти міф, що робота з шумом - це щось занадто складне. Зазвичай, коли мова йде в даному контексті, то люди уявляють собі таких собі розумних персонажів в окулярах та з приладом з мікрофоном в руках, які говорять незрозумілою мовою та занесені до Червоної книги через їхню рідкість у навколишньому світі. Частково це так, але не зовсім.
Так ось цей світ змінився настільки, що зараз кожен власник смартфона може легко вимірювати шум, вибравши фільтр dB-A в додатках для iOS (на Android завжди спостерігається дуже великий розбіг у показниках вимірювань через велике різноманіття девайсів різних виробників різної якості). Цей фільтр наводить весь спектр навколишніх звуків до зваженого рівня звукового тиску, отримуючи певний усереднений рівень шуму та імітуючи те, як чує людське вухо. Причому якість таких вимірювань суттєво вища, ніж у китайських приладів до 200 євро вартістю, що мають горду назву “шумомір” та відверто показуючих некоректні дані. Точності вимірювань на смартфоні цілком вистачає для загального розуміння того, що відбувається, а також дозволяє задуматися про те, чи в комфортному акустичному середовищі ви знаходитесь, працюєте або живете. Мало того, у 2018 році в Одесі під час проектування парку за вимірюваннями на смартфонах було збудовано карту шумів для визначення того, де і які рослини варто висаджувати для мінімізації шуму навколишнього міського середовища та забезпечення акустичного комфорту перебування городян у зоні відпочинку!
Оскільки ми все ж таки серйозніше займаємося питанням шумоізоляції приміщень, то перед зйомкою наш смартфон ми відкалібрували на професійному дорогому сертифікованому та повіренному обладнанні, після чого розбіжності у вимірі шуму по фільтру dB-A становило в межах 1-2 дБ від еталонного.
Відразу хочемо сказати, що рука звукорежисера не торкалася мікшера та не коригувала рівні гучності при монтажі різних епізодів сюжету. Все чесно та прозоро, оскільки кожен з вас у будь-який час може прийти до нас в офіс і переконатися на власному досвіді в ефективності наших рішень, як це зробила наша гостя.
Гарного перегляду!
P.S. Ставити досліди завжди цікаво, та багато хто з вас вирішить виміряти рівень навколишнього шуму. Тому для інтерпретації ваших вимірів ми розмістили таблицю рівнів шумів у нас на сайті:
https://stalker.com.ua/areas/akustika-pomescheniy/